• JESENNÉ PRÁZDNINY

28. - 31. október 2022.

Začiatok vyučovania  2. novembra 2022 (streda).

• Deň plný zážitkov

• 13. 10. 2022  školáci z našej DO FÉNIX Krásnohorsé Podhradie navštívili Opálovú baňu v Červenici neďaleko Prešova. Prechádzka štôlňami bane bola veľmi obohacujúca a zaujímavá. Popoludní fénixáci navštívii filmové predstavenie v košickom Cinemaxe. Pozrite si našu galériu  Deň plný zážitkov.

• Testovanie pohybových predpokladov žiakov

• Dňa 7.10.2022 a 12.10.2022 sa na našej škole uskutočnilo celoslovenské testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. a 3. ročníka slúžiace k identifikácii ich športového talentu. Do projektu sa zapojilo 26 prvákov a 8 tretiakov. Testovanie prebiehalo v telocvični v dopoludňajších hodinách. Žiaci absolvovali disciplíny ako ľah- sed, opakovaná zostava s tyčou, výdrž v zhybe nadhmatom, kotúľanie troch lôpt, člnkový beh 4x10 m, viacstupňový vytrvalostný člnkový beh na 20 m, vlajková naháňačka, predklon v sede dosahovaním a váženie a meranie k zisteniu telesnej váhy a výšky. Žiaci boli veľmi šikovní a pohyb si užívali! Cieľom celoplošnej akcie určenej žiakom 1. a 3. ročníka je odporučiť deťom a ich rodičom druhy športov, na ktoré majú deti predpoklady, môžu v nich byť úspešné, resp. ich budú viac baviť vzhľadom na ich danosti. Testovanie je súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu, ktorý upravuje zákon č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a zákon o športe č.440/2015 Z.z. o športe a zabezpečuje ho Ministerstvo školstva SR v súčinnosti so základnými školami, vysokými školami a športovými organizáciami.Pozrite si fotoalbum Testovanie pohybových predpokladov žiakov.