• Slniečkovanie 2023

• Slniečkovanie našich najmenších školákov sa stalo  na našej škole už tradíciou. Starší spolužiaci si zobrali svoje "malé slniečka" pod svoju opateru a budú im pomáhať a sprevádzať ich celým školským rokom. Nechýbala dobrá nálada, zábava, tanec, spev, ktoré vystriedala aktivita odtlačkov ich malých ručičiek, ako symbol prijatia do veľkého "cechu" školákov. Pozrite si náš album Slniečkovanie 2023.

• Riaditeľstvo Základnej školy, Pokroková 199, vyhlasuje z organizačných dôvodov dňa 24.11.2023 (piatok) riaditeľské voľno. Mgr. Ladislav Mikula, riaditeľ ZŠ

• Bubnovačka - "Aby bolo deti lepšie počuť!"

• Desiaty ročník podujatia „Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť 2023!“

Ide o najväčšie prepojenie detí, ktoré poukazuje na ich práva, aké Slovensko a Česko vo svojej histórii zažijú! Viac ako 140 000 detí sa spojilo naprieč oboma krajinami v pondelok  20.novembra 2023 od 10:00 do 11:00, kde sa zapojili aj naši žiaci  a  spoločne bubnovali, aby sme ich dospelí, počuli. Pretože ticho deti pred násilím neochráni!  Do fotogalérie bol pridaný nový album Bubnovačka - "Aby bolo deti lepšie počuť!"

• Beseda s pracovníkom RÚVZ v Rožňave

• Dna 13.11.2023 sa žiaci 3.A a 4.A zúčastnili prednášky na temu HYGIENA RÚK. Pracovník RÚVZ Rožnava porozprával o hygiene rúk, o správnej technike ich čistenia a ako si majú udržiavať čisté ruky pri starostlivosti o domáce zvieratko. V praktickej časti si žiaci ruky umyli dezinfekčným gélom, naniesli špeciálny roztok a pod UV lampou pozorovali, kde ostali nevyčistené miesta. Pozrite si nový album Beseda s pracovníkom RÚVZ v Rožňave.