• Riaditeľstvo Základnej školy v Krásnohorskom Podhradí Vám oznamuje, že podľa § 150 ods. 5, Zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní,  poskytne z dôvodu nárastu respiračných chorôb so súhlasom RÚVZ Rožňava v dňoch 22. 23. 2. 2024 žiakom školy riaditeľské voľno.

• JARNÉ PRÁZDNINY

26. február - 1. marec 2024

Začiatok vyučovania po prázdninách 4. 3. 2024 (pondelok).

• Programujeme s Blue-Bot lienkou

• Vďaka príspevku na podporu digitálnej transformácie nám v škole pribudla sada robotických lienok Blue-Bot, špeciálne čítačky a podložky na podlahu. Výučbu informatiky sme obohatili o učenie spojené s hrou s robotickou hračkou, ktorá vo významnej miere prispievana k rozvoju algoritmického myslenia, myslenia v súvislostiach, schopnosti plánovať a následne skúšať nové postupy a v neposlednej miere nabáda k tímovej práci. Naši mladší žiaci sa premenili na malých programátorov a okrem zábavy a radosti z učenia si rozvíjali svoje zručnosti pri diskusiách o rôznych riešeniach a argumentáciách. Pozrite si nášnový album Programujeme s Blue-Bot lienkou.

• Lyžiarsky výcvik 2024

• V dňoch 5. - 9. februára 2024 sa naši žiaci zúčastnili lyžiarskeho výcviku v Rekreačnom stredisku Július. Zaberali na plné obrátky a z nelyžiarov sa postupne stávali lyžiari. Samozrejme sa to nezaobišlo bez pádov a menších modrín, ale predčili to zážitky, smiech a dobrá nálada. Pozrite si náš nový album Lyžiarsky výcvik 2024.

• Okresné kolo biologickej olympiády

• Dňa 13.2.2024 sa konalo okresné kolo biologickej olympiády v kategórii C, ktorá je určená pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ a žiakov tercie a kvarty osemročného gymnázia. Sily si zmeralo 10 žiakov nášho okresu. Preverili si vedomosti o ríši rastlín, živočíchov, ako aj o stavbe tela človeka. Žiačka 8. ročníka Viera Gulykášová obsadila 2. miesto a bude nás reprezentovať aj v krajskom kole. Úspešnou riešiteľkou sa stala aj Antónia Gulykášová. Obom žiačkam blahoželáme k úspechu.Pozrite si nový album Okresné kolo biologickej olympiády.