• Slávnostné ukončenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční 30.6.2023 so začiatkom o 8:00 hod. na školskom dvore.

• Škola v prírode

• Žiaci tretieho a štvrtého ročníka si tento týždeň vychutnávajú učenie v prírode v Palcmanskej Maši. Okrem dopoludňajšieho učenia majú krásne zážitky aj zo spoznávania nádherných miest v okolí Mlyniek, Dediniek, Dobšinskej ľadovej jaskyne...Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola v prírode.

• Za krásami Slovenského krasu

• V súťaži Za krásami Slovenského krasu naše šikovné žiačky obhájii putovný kameň a umiestnili sa na krásnom 1. mieste. Srdečne blahoželáme dievčatám a veľké poďakovanie patrí pani zástupkyni RNDr. Jarmile Gaálovej za ich systematikú prípravu. Pozrite si  nový album Za krásami Slovenského krasu.

• Hviezdoslavov Kubín 2023

• Žiaci prvého stupňa si zmerali „sily“ v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Do súťaže sa zapojili aj tí najmenší a hoci nesúťažne - zabojovali. Žiaci druhého až štvrtého ročníka súťažili v 1.kategórii  v prednese poézie a prózy a prekvapili všetci tak výberom, ako aj prednesom. Víťazi nemohli byť všetci, ale malú odmenu si zaslúžil každý a tí najlepší sa potešili krásnym cenám. Umiestnenie bolo nasledovné: POÉZIA: 1. miesto Marek Gaži 2. A; 2. miesto Adam Gaži 3. A; 3. miesto Nikola Polyáková 4. A. PRÓZA: 1. miesto Dávid Horváth 4. A; 2. miesto Sofia Žigová 2. A; 3. miesto Sofia Polyáková 4. A. Víťazom srdečne blahoželáme a poďakovanie patrí aj všetkým pedagógom, ktorí sa pričinili o prípravu svojich žiakov. Pozrite si nový album Hviezdoslavov Kubín 2023.

• Peace Run 2023

• Po ôsmych rokoch k nám 1. 6. 2023 opäť zavítali poslovia mieru z PEACE RUN. Mladí mieroví bežci z rôznych kútov planéty šíria v 150 krajinách sveta myšlienky mierového spolužitia, ktoré sú mimoriadne aktuálne aj dnes. Sme radi, že spolu s nimi sme mohli privítať aj Janku a Danku Velďákové, ktoré spolu s riaditeľom školy obdržali ocenenie s plaketou Torch-Bearer award za prínos pre lepší svet. Učitelia i žiaci mohli v rukách držať pochodeň, ktorú v rukách mali takí významní ľudia, ako Nelson Mandela, Matka Tereza, pápež Benedikt, ale aj napr. naša Heni Farkašová či Matej Tóth. Pozrite si album  Peace Run 2023 aj krátke video.

• Riaditeľstvo Základnej školy, Pokroková 199, vyhlasuje z organizačných dôvodov dňa 5. 6. 2023 (pondelok) riaditeľské voľno. Mgr. Ladislav Mikula, riaditeľ ZŠ