• Vianočné prianie

• Ak láska topí ľad čo pani Zima vyčarila,

ak dá človek viac čo v sebe skrýva,

ak vládne všade ticho a počuť len praskať mráz,

padajúce vločky a v detských očiach je vidieť jas,

tak prišla doba, keď každý pre každého má pár prívetivých viet,

pre ten zázrak  a nad čaro Vianoc nič krajšieho niet.

...šťastné a veselé

• VIANOČNÉ PRÁZDNINY

23. 12. 2022 - 7. 1. 2023

Začiatok vyučovania  9. 1. 2023 (pondelok).

• Riaditeľstvo ZŠ vyhlasuje v dňoch 19.12.202222.12.2022 chrípkové prázdniny. Vyučovanie bude pokračovať v pondelok 9.1.2023 po vianočných prázdninách. Riaditeľ ZŠ Mgr. Ladislav Mikula

• Fénix - ocenenie zlatý stupeň

• Dňa 3.12.2022 sa konal v Oščadnici 11. ročník podujatia Fénixácky dobrovoľník roka. Cieľom organizátorov bolo oceniť prácu dobrovoľníkov a základných organizácií. Počas galavečera nás čakalo obrovské prekvapenie v podobe ocenenia, ktoré získala naša základná organizácia. Zo srdca ďakujeme Fénixu, za vyznamenanie ,,Najlepšia základná organizácia – zlatý stupeň ´´ v roku 2022. Ocenenie prevzala p. J. Gaálová predsedníčka ZO DO. Srdečne blahoželáme. Zároveň ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, ktorí pracujú na pôde ZŠ a vo veľkej miere prispeli k tomuto oceneniu. Pozrite si našu fotogalériu Fénix - ocenenie zlatý stupeň.

• Slniečkovanie 2022

• Tak ako aj po iné roky, aj tento rok sa uskutočnilo slniečkovanie našich najmenších školákov. "Veľkáci" si urobili patronát nad svojimi malými slniečkami a budú im pomáhať a sprevádzať ich celým školským rokom. Tanec, zábava, spev a radosť vystriedala aktivita odtlačkov ich malých ručičiek, ako symbol prijatia do veľkého "cechu" školákov. Pozrite si náš album Slniečkovanie 2022.

• Vianočné medovníky

• Čas Vianoc sa blíži a jeho čaro nám pripomínajú aj voňavé a chutné medovníčky....a tie nám rozvoniavali po celej škole. Naši fénixáci nezaháľali a tak ako aj po iné roky, ani tento rok nebol výnimkou. Pozrite si našu fotoogalériu Vianočné medovníky.

• Bubnovačka

• BUBNOVAČKA – „Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť!“

Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF. Počas neho si svet pripomína prijatie Dohovoru o právach dieťaťa. Práve preto si organizácie pôsobiace v oblasti ochrany detí pred násilím na Slovensku zvolili 19. november za deň, kedy BY MALO BYŤ HLAS DETÍ LEPŠIE POČUŤ. Do tejto výzvy sme sa zapojili i my, pozrite si náš album Bubnovačka.